Co można odczytać z ułożenia sztućców?

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zaryzykować stwierdzenie, że nazwa wchodzących w skład zastawy stołowej elementów wywodzi się od niemieckiego słowa Stütze, które można przetłumaczyć jako podporę.

W jakiej roli mogą występować sztućce?

Elegancko opakowane sztućce: https://ostry-sklep.pl/c/32/sztucce.html to nie tylko rarytas dla każdej pani domu, ale także doskonały pomysł na udany prezent, ponieważ istnieje realna szansa na to, że się spodoba i zostanie przyjęty z wdzięcznością. Poszczególne elementy zastawy stołowej mogą poza tym spełniać podwójną funkcję. Z jednej strony służą do jedzenia różnego rodzaju dań, z drugiej natomiast są wykorzystywane do ich serwowania. W każdym z tych przypadków są niezwykle przydatne.

Ułożenie sztućców a wymowa

To, w jaki sposób elementy zastawy stołowe są układane na talerzu, ma swoje znaczenie, ponieważ dokładnie określa, na jakim etapie konsumpcji jest dana osoba. Na przykład skrzyżowanie noża i widelca powinno być odczytane jako chwilowa przerwa w jedzeniu. Sugeruje poza tym możliwość sięgnięcia po dokładkę. O zakończeniu konsumpcji świadczy równoległe ułożenie noża i widelca, które mogłoby wskazywać piątą godzinę. Jest to niezwykle czytelna symbolika, która pozwala na porozumiewanie się bez słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *