Parzenie kawy

Czajniki na gaz

Pomimo rosnącej popularności czajników elektrycznych, czajniki na gaz wciąż mają wierne grono swoich zwolenników. Jedni twierdzą, że czajniki elektryczne zużywają zbyt wiele energii, drudzy – że zwyczajnie nie są zbyt estetyczne. Na szczęście na sklepowych półkach wciąż znaleźć można wiele ciekawych modeli czajników gazowych.

Jaki czajnik będzie najlepszy?

Jeśli mają być często stawiane na gaz czajniki powinny być odpowiednio wytrzymałe, by bez żadnych przeszkód służyły przez kilka ładnych lat. Dlatego lepiej jest wybierać modele wykonane z materiałów wysokiej jakości i posiadające podwójne dno.

Najczęściej spotykane na sklepowych półkach czajniki na gaz wykonane są ze stali nierdzewnej. Jest to wybór bardzo praktyczny – stal jest materiałem wytrzymałym i łatwym do czyszczenia.

Zalety czajników gazowych

Stawiane na gaz czajniki są tradycyjnym wyborem, który świetnie sprawdzi się w kuchni urządzonej w tradycyjnym, klasycznym stylu. Ich ogromną zaletą jest niska cena oraz całe bogactwo wzorów, umożliwiające wybór modelu, który podkreśli charakter wnętrza. Pomimo tego, że czajniki na gaz nie radzą sobie z gotowaniem wody tak szybko, jak czajniki elektryczne, to wciąż pozostają bardzo dobrym wyborem. By czajnik służył przez długie lata, trzeba pamiętać o jego regularnym czyszczeniu oraz konserwacji.