Gotowanie

Czy warto kupić kuchenkę indukcyjną?

Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju urządzeń kuchennych. Możemy zdecydować się na kuchenkę gazową, ceramiczną albo indukcyjną. Warto przede wszystkim kierować się tym, aby pasowała ona do stylizacji kuchni, ale również pozwalała oszczędzić pieniądze.

O czym pamiętać przed zakupem kuchenki indukcyjnej?

Zanim zdecydujemy się na zakup kuchenki indukcyjnej, musimy zapoznać się z zasadami jej działania. W takim urządzeniu gotowanie odbywa się na zasadzie szybkozmiennego pola magnetycznego.

Podczas przemiany energii elektrycznej na cieplną, podgrzewane naczynie będzie oddawać swoje ciepło potrawie. Musimy więc pamiętać, że nie wszystkie garnki będą odpowiednie do stosowania na takiej kuchence. Muszą być one wykonane z żelaza albo stali.

kuchenka indukcyjna

Jakie są największe zalety kuchenek indukcyjnych?

Kuchenki indukcyjne posiadają wiele cennych zalet. Najważniejszą jest oczywiście szybkość grzania.

Kolejnym istotnym plusem jest energooszczędność. Dlatego to nowoczesne urządzenie jest ekonomiczne i ekologiczne.

Warto również wiedzieć o tym, że podczas gotowania podgrzewane jest tylko samo naczynie, a nie płyta, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko oparzeń czy przypalenia potrawy.

Kuchenka indukcyjna posiada także specjalne zabezpieczenie, które wykrywa zbyt małą ilość materiału ferromagnetycznego, co powoduje automatyczne wyłączenie funkcji grzania.

Ważną zaletą dla wielu gotujących jest także łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ kuchenkę po ostygnięciu wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.