Czym charakteryzuje się chochla do zupy?

Czym charakteryzuje się chochla do zupy?

W każdej kuchnie jest sprzęt, który jest po prostu niezbędny. Nie sposób się bez niego obejść. Jednym z takich sprzętów jest chochla do zupy Nettrading. Ciężko jest sobie wyobrazić normalne serwowanie potraw bez niej. Czym się charakteryzuje? Czym różnią się od siebie poszczególne modele?

Wielkość miseczki

Chochle różnią się od siebie pojemnością miseczki znajdującej się na jej końcu. Im jest ona większa, tym więcej zupy się w niej zmieści. Oznacza to, że mniej ruchów trzeba wykonać by wypełnić głęboki talerz lub kubek. Równocześnie trzeba mieć na względzie, że taka chochla nie może być zbyt duża, by umożliwić precyzyjne nakładanie potrawy.

Długość łyżki

Chochle mają też bardzo różne długości. Te do sosów i przeznaczone do waz zazwyczaj są krótsze. Dzięki temu łatwiej się nimi manewruje w płytszych naczyniach. Te do nabierania zupy z dużych, głębokich garnków są zdecydowanie dłuższe. Pozwala to na swobodne dosięgnięcie dna garnka i wybranie z niego dania.

Surowiec

Chochle do zupy mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są te stalowe. Produkuje się je po prostu ze stali nierdzewnej. Jeśli taką łyżkę pozostawi się w gotującej się zupie, metal rozgrzeje się i może spowodować poparzenie. Z tego właśnie powodu wymyślono stalowe łyżki z rączką wykonaną z tworzywa lub też w całości produkowane z tworzywa. Niezależnie od tego, z czego jest łyżka do nakładania zupy, zostawianie jej w garnku w czasie gotowania potrawy jest złą praktyką i nie powinno się tego robić. Tego zwyczaju najlepiej jest się po prostu oduczyć.