Poradniki

Czym charakteryzuje się patelnia do naleśników?

Każdego dnia w kuchni przygotowuje się różnego rodzaju potrawy zarówno te słone, jak i słodkie. Jedną z ulubionych potraw każdego dziecka są naleśniki, które można podawać z różnego rodzaju dżemami i konfiturami, a nawet słonymi składnikami. Aby jednak przygotować naleśniki, konieczne jest posiadanie specjalnej patelni do naleśników. Czym jednak charakteryzuje się taka patelnia?

Jak wygląda patelnia do naleśników?

Najważniejszą cechą odróżniającą patelnię do naleśników od innych patelni jest fakt, iż jest ona bardzo lekka oraz dosyć cienka. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo cienkich placków, które bardzo łatwo się zwijają. Dzięki takiej patelni ciasto można bez problemu podrzucać. Najczęściej jest ona okrągła i ma dosyć płytkie brzegi.

Jak wygląda smażenie na takiej patelni?

Taka patelnia wykonana jest ze specjalnego, nieprzywieranego materiału, dzięki czemu ciasto w ogóle się do niej nie klei. Przygotowywane naleśniki gotowe są zazwyczaj w ciągu kilku minut, jednak najważniejsze jest to, iż nie jest konieczne używanie ani odrobiny oleju. Oczywiście przed usmażeniem pierwszego naleśnika można ją nieznacznie potraktować odrobiną oleju, jednak nie jest to konieczne, ponieważ ma nieprzywierającą powłokę.