Parzenie kawy

Ekspres do kawy – wybierz swój model

Kawa jest obecna w życiu człowieka od zamierzchłych czasów. Przyciąga ludzi do dziś swoim intensywnym aromatem oraz właściwościami pobudzającymi. Jej ziarna są bogate w różnego rodzaju składniki odpowiedzialne między innymi za poprawę pamięci i koncentracji, poprawę pracy jelit czy ochrona przed chorobami. Aby jednak zachować naturalne właściwości kawy należy ją odpowiednio przygotować. Do tego z pewnością przyda się ekspres do kawy. Zobacz co warto o nich wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup.

Rynek oferuje szeroką gamę rodzajów ekspresów. Pierwszym z nich jest ciśnieniowy, wykorzystujące w procesie parzenia kawy moc od 9 do 15 barów. Dodatkowo, często są wyposażone w dodatkową dyszę przeznaczoną do spieniania mleka. Wśród nich możemy odnaleźć ekspresy: kolbowe (do parzenia kawy mielonej), automatyczne (największe, z wbudowanym młynkiem) i kapsułkowe. Ten ostatni rodzaj jest najczęściej wybieranym do domowego użytku ze względu na brak potrzeby jego częstego czyszczenia oraz niewielki rozmiar. Takie urządzenie można bez problemu zakupić na stronach internetowych firm wiodących producentów, np.: sklep Nettrading – takich jak Botti Electronic, Bosh czy Phillips.

Drugim rodzajem ekspresów są przelewowe, przeznaczone do zalewania wrzątkiem kawy mielonej. Dzięki takiemu zabiegowi można otrzymać napar przesączany przez papierowy filtr bezpośrednio do dzbanka. Uzyskana kawa będzie mocna i można jej uzyskać więcej niż w przypadku jednorazowego użycia ekspresu ciśnieniowego. Często są dostępne w przystępnych cenach i niewielkich wymiarach. Jeśli jesteś koneserem silnie pobudzającego naparu, warto zastanowić się nad zakupem właśnie tego rodzaju ekspresu.