Poradniki

Erytrytol – bezpieczny zamiennik cukru

W czasie kiedy coraz większy nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie, zaczęto przyglądać się temu, co z diety warto wyeliminować. Dietetycy zgodnie przyznają, że jednym z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka jest nadmierne spożycie cukru. Bardzo duża popularność słodyczy oraz słodkich napojów sprawiła, że konieczne okazało się znalezienie zamiennika. Jednym z najpopularniejszych i zarazem najbardziej bezpiecznych zamienników cukru jest erytrytol zwany też erytrolem.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W przypadku żywności, zwłaszcza takiej, którą spożywa się regularnie, kluczowa jest pewność o jej bezpieczeństwie. Erytrol został dogłębnie przebadany, a wyniki były bardzo zadowalające. Podczas badań nie wykazano żadnego działania kancerogennego, teratogennego czy mutagennego. Wyniki zostały potwierdzone przez WHO, co świadczy o ich rzetelności.

Korzyści wynikające ze stosowania erytrytolu

Zamiana cukru na erytrytol niesie za sobą szereg korzyści. Badania wykazują, że jest on wskazany dla diabetyków, w przeciwieństwie do cukru nie może powodować próchnicy oraz nie wywołuje problemów w układzie pokarmowym. 

  • Szczególną korzyść z zastąpienia cukru erytrolem odczują cukrzycy. Zerowy indeks glikemiczny i bardzo niski indeks insulinowy sprawiają, że po posiłku słodzonym erytrolem nie następuje znaczący skok stężenia glukozy we krwi.
  • Erytrytol nie jest metabolizowany przez bakterie w jamie ustnej, przez co nie powoduje rozwoju próchnicy.
  • Dodatkowo, ogromną zaletą erytrytolu jest bardzo niska kaloryczność, zatem osoby będące na diecie również docenią jego działanie.
erytrytol sklep

Gdzie kupić erytrytol?

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest znaleźć erytrytol. Sklep internetowy gwarantuje szybką wysyłkę, ale dla fanów robienia zakupów stacjonarnie, większość dyskontów i marketów również posiada go w swojej ofercie. Erytrol będzie odpowiedni nie tylko dla osób z problemami typu cukrzyca czy otyłość. Rezygnacja z cukru na korzyść erytrytolu może przynieść pozytywne efekty dla każdego.