Poradniki

Foremki na lody sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem

Zjadanie lodów latem zawsze było domeną dzieci. Jednak z roku na rok okazuje się, że ta praktyka może odbić się na ich zdrowiu i dalszym rozwoju. Dlatego też wymyślono znacznie lepsze rozwiązanie, które jednocześnie bardzo dobrze smakuje i daje możliwość spędzenia wspólnie czasu. Mowa oczywiście o lodach własnej roboty.

Zalety robienia samodzielnie lodów

Toteż z każdym rokiem coraz więcej rodziców inwestuje w różnego typu foremki do lodów, aby zapewnić swoim pociechom zdrowy zamiennik. Co ciekawe bardzo wiele dzieci docenia taką zamianę i z apetytem je zjada. Takie rozwiązanie bardzo korzystnie wpływa na ich zdrowie obecnie i w kolejnych latach. Dlatego też dietetycy coraz częściej przestrzegają rodziców przed tym, aby ich dzieci nie zjadały dużej ilości lodów, które można nabyć w supermarkecie. Zupełnie inaczej jest z takimi lodami, które można robić samodzielnie. Tutaj jedynym ograniczeniem jest wrażliwość gardła, pogoda i zdrowy rozsądek. W końcu zjadając tak pożywną wersję lodów, można przyswajać większą liczbę niezbędnych witamin i minerałów. Wystarczy po prostu sprytnie zakamuflować dane warzywa lub owoce. Jednak to zadanie leży już przede wszystkim po stronie rodziców, gdyż tylko oni mogą pokazać swoim dzieciom, że istnieją inne opcje żywienia.

Foremki na lody sposobem na nudę

Jednak robienie samodzielnie lodów staje się znacznie szybsze i łatwiejsze, kiedy skorzysta się z gotowych foremek na lody na stronie. Na rynku istnieje wiele przeróżnych kształtów i rozmiarów takich foremek, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Następnie dobrym pomysłem będzie zaangażowanie dziecka do wspólnych przygotowań. Wiele dzieci lubi pomagać w kuchni, dlatego też przy robieniu lodów można dać im większą swobodę. Tak naprawdę wystarczy zakupić kilka owoców, czy warzy, jogurtów, czy też różnych dodatków, aby dziecko mogło skomponować swój smak. Tym samym będzie można spędzić z nim miło czas, a do tego wszystkiego zapewni się mu zdrowy posiłek. Stąd też tak duża popularność foremek do lodów.