Smażenie

Jak czyścić patelnię ceramiczną?

Patelnie ceramiczne już od dawna cieszą się ogromną popularnością w polskich kuchnia. I choć ich zalety są niekwestionowane i z tego powodu są one zwyczajnie uwielbiane, to jednak mało kto nadal wie, jak powinno się poprawnie obchodzić z patelnią ceramiczną i jak odpowiednio o nią zadbać.

Jak czyścić patelnię ceramiczną?

Patelnia ceramiczna (kupisz ją tutaj: https://www.aledobre.pl/102,Smazenie/2-359,Patelnie_ceramiczne/)charakteryzuje się bardzo wyjątkowymi dla wszystkich kucharzy cechami. Bardzo dobrze i równomiernie się nagrzewa, a także na znacznie dłuższy czas potrafi zachować przyjęte ciepło.

Aby jednak takie właściwości były obecne w niej możliwie najdłużej, koniecznie trzeba taką patelnię odpowiednio pielęgnować. Do mycia takiego rodzaju patelni powinno się używać jedynie letniej bieżące wody, delikatnej szmatki lub ewentualnie gładkiej gąbki. Jeśli w trakcie czyszczenia przy pomocy tych elementów niektóre zabrudzenia nie chcą zejść, należy, zamiast szorować jej powierzchnię zalać ją wodą o odczekać kilka minut, po czym wszystko powinno bez najmniejszego problemu z niej odejść.

Czy można myć patelnię ceramiczną w zmywarce?

Wiele osób bardzo mocno nie przepada za ręcznym myciem naczyń i kiedy tylko może, wstawia je wszystkie do zmywarki. Czy patelnię ceramiczną również można w ten sposób myć?
Co prawda producenci takich patelni nie zakazują tego, ani też nie twierdzą, że jest to niewskazane, to jednak dla bezpieczeństwa nie zaleca się tego robić. Głównie z powodu silnych środków czystości, które dodaje się do zmywarki i których wielokrotne działanie mogłoby uszkodzić ceramiczną powłokę.