Zastawa stołowa

Jakie są najpopularniejsze rodzaje szklanek i kieliszków do drinków?

Jak powszechnie wiadomo, smakosze alkoholi mają bardzo wiele drinków i koktajli do wyboru, dlatego też producenci oferują wiele modeli szklanek i kieliszków. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które modele warto postawić w pierwszej kolejności.

Kieliszki Cordial

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się kieliszki do drinków typu Cordial. Mowa tutaj oczywiście o małych kieliszkach, które doskonale nadają się przede wszystkim do serwowania likierów i kordiałów. W tego typu kieliszka bardzo często podaje się również desery. Charakterystyczny styl szkła wynika z dość wąskiej i długiej czaszy kieliszka, która osadzona jest bezpośrednio na nóżce poszerzającej się stopniowo ku górze. Kieliszki tego typu stanowią elegancką oprawę dla ekskluzywnych kolacji.

Szklanki Hurricane

Hurricane to bardzo popularne szklanki do koktajli, które powinny znaleźć się w każdym barku. Hurricane to wysokie szklanki, które posiadają charakterystyczne wycięcie wzdłuż górnych linii bocznych naczynia. Producenci oferują szklanki o różnej pojemności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Oryginalne szklanki do koktajli Hurricane doskonale nadają się do serwowania takich drinków, jak np. Blue Hawaii, Pina Colada albo Sex on The Beach.

Dekoracyjne szklanki do drinków

Old-Fashioned – Lowball to w chwili obecnej najpopularniejsze rodzaje szklanek do drinków i koktajli – https://sklep.technica.pl/do-koktajlu. Jak łatwo się domyślić nazwa samych szklanek pochodzi od drinków Old-Fashioned, który praktycznie zawsze podawany jest właśnie w tym charakterystycznym szkle. Oryginalne szklanki do drinków Old-Fashioned – Lowball są bardzo często wykorzystywane do podawania wody i różnego typu soków owocowych. Szklanki tego typu są dość niskie i mają grubą podstawę. Znakami charakterystycznymi są także proste i rżnięte boki.