Poradniki

Jakiego rodzaju rękaw cukierniczy jest najlepszy?

W wielu domach piecze się ciasta z kremem, a na specjalne okazje przygotowuje torty. Przy tego typu pracach bez wątpienia pomocny jest rękaw cukierniczy. Dzięki niemu o wiele łatwiej rozprowadzić krem po cieście i wykonać z niego wiele ozdobnych dekoracji. Jak wybrać rękaw cukierniczy? Który z dostępnych w sprzedaży jest tym wartym zainteresowania?

Rękaw cukierniczy może być jednorazowy lub wielokrotnego użytku

Rękawy cukiernicze występują w dwóch odmianach. Jednorazowe i wielokrotnego użytku. Wśród tych drugich można wyróżnić rękawy wykonane z różnego typu materiałów. Czy rękaw jednorazowy może być dobrym wyborem? Oczywiście tak. Plusem takiego rękawa jest jego cena. Kosztuje grosze, choć trzeba tu dodać, że rękawy jednorazowe sprzedaje się w opakowaniach po co najmniej kilka sztuk. Do nich zaś trzeba dokupić uniwersalne tytki czyli końcówki, dzięki którym krem na cieście przybierze fantazyjne kształty. Rękaw jednorazowy po użyciu po prostu się wyrzuca. Nie ma więc konieczności jego czyszczenia i zmywania. Oczywiście tytki się zostawia. Są wielorazowe. 

Rękawy wielokrotnego użytku

Jeśli chcemy, by w naszej kuchni rękaw cukierniczy był zawsze pod ręką, lepiej zdecydować się na taki, którego można używać wiele razy. Wybór tego rodzaju rękawów jest bardzo duży. Dostępne są między innymi różnej wielkości rękawy silikonowe. Są jak najbardziej warte polecenia, nie można jednak zapominać, że do nich nie pasują tytki uniwersalne. Konieczny jest zakup rękawa z silikonowymi końcówkami. Trwałość silikonu jest jednak duża, bez wątpienia więc taki rękaw będzie sprawdzać się przez lata. 

Do kupienia są także rękawy bawełniane. Do takiego można zakładać uniwersalne końcówki Bawełniany rękaw jest bardzo miękki, więc łatwo przy jego pomocy właściwie rozprowadzać krem. Można go też oczywiście myć, nawet w gorącej wodzie. Nic złego się z nim nie stanie

Ci, którzy szukają rękawa do wykonywania mniejszych ozdób i nie potrzebują takiego, który jest znacznej pojemności, mogą zdecydować się na inne opcje. Do kupienia są plastikowe strzykawki do kremu i silikonowe butelki. Przy wykonywaniu kremem drobnych ozdób sprawdzają się doskonale.