Zastawa stołowa

Klasyczna porcelanowa zastawa w kolorze kremowym

W kwestii mody odnośnie dodatków do domu, co chwilę pojawia się coś nowego. Obecnie bardzo popularna jest na przykład ceramika skandynawska, ręcznie robiona, w której każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. Czy moda ta przetrwa dłużej? Nie wiadomo. Jedno jest natomiast pewne – klasyczna kremowa porcelanowa zastawa, taka jaką czasami dziedziczy się po babci czy mamie, z mody nie wyjdzie nigdy.

Porcelanowy zestaw do kawy i herbaty

W skład takich porcelanowych zestawów do kawy i herbaty najczęściej wchodzą imbryki, filiżanki i z talerzykami, a także ozdobne talerzyki deserowe do ciasta. Wszystko to tworzy piękną całość – to cudowne zaparzyć sobie kawę w takich filiżankach, a następnie położyć kawałek ulubionego ciasta na pięknym talerzyku deserowym. Kwintesencja celebrowania życia i chwili. Kto nie odziedziczył takiego zestawu po kimś bliskim, a pragnie sprawić sobie taki dla siebie, ma szczęście. Tego typu zestawy są cały czas w sprzedaży.

Klasyczny zestaw do kawy i herbaty

Warto wybierać zestawy, które mają klasycznych i ponadczasowy kolor, najlepiej właśnie kremowe lub białe. Brzegi filiżanek oraz talerzyków powinny być ozdobione złotą lub srebrną farbą do porcelany. Jeżeli wybierze się wersję luksusową – talerzyki deserowe oraz pozostałe elementy zastawy będą malowane prawdziwym złotem. Cena takiego zestawu jest jednak już dużo wyższa. Kto chciałby sprawić sobie takie luksusowe dobro, jak nie stać go na cały zestaw w cenie kilkuset złotych, może szukać pojedynczych sztuk na targach staroci i w sklepach ze starociami. Czasami można natrafić na prawdziwe perełki.