Gotowanie

Kotły o wielu zastosowaniach

Postęp technologiczny sprawił, że obecnie można mocno ułatwić sobie życie i usprawnić wiele procesów. Przykładem jest zastosowanie w gastronomii urządzenia takiego jak kocioł warzelny. Warto dowiedzieć się, do czego on służy i w jaki sposób można go wykorzystać.

Czym tak naprawdę jest kocioł warzelny?

Niezwykle pomocnym urządzeniem w gastronomii okazuje się być warzelny kocioł – https://www.gastropuls.pl/kotly-warzelne. Podobnie jest zresztą w garmażerii. Stosowany jest po to, aby przygotowywanie posiłków przebiegało szybciej i z łatwością, bez komplikacji takich jak przykładowo przywierania potraw. Jak to możliwe, że dania nie przypalają się pomimo długiego ich gotowania? Urządzenie wyposażono w sterowniki, za pomocą których możliwe jest kontrolowanie temperatury. Ponadto ciepło w kotle jest równomiernie rozprowadzane.

Tego typu urządzenia idealnie nadają się tam, gdzie konieczne jest ugotowanie dużej ilości posiłków, w każdej chwili gotowych do wydania w wersji ciepłej. Pojemność pojemnika kotła warzelnego może sięgać do nawet 300 litrów, co robi spore wrażenie. Potrawy płynne, mięso, wędliny – wszystko to można zrobić właśnie w takim urządzeniu. W kotle możliwe jest przygotowywanie i podgrzewanie przeróżnych potraw o konsystencji płynnej, ale nie tylko. To właśnie w nim ugotujemy wyroby wędliniarskie i wytopimy tłuszcze. Na urządzenie to składa się kilka istotnych elementów. Mowa jest tutaj o:

• komorze warzelnej,
• specjalnej izolacji,
• sterownikach służących do kontrolowania temperatury.