Poradniki

Mieszkania willowe nowe czy używane – które wybrać?

Zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga przemyślenia oraz odpowiedniego przygotowania. Większość osób wchodzi w posiadanie mieszkania przy pomocy środków uzyskanych z kredytu bankowego. Jak wiadomo im większe mieszkanie z większą ilością udogodnień, tym jego cena okazuje się być wyższa. Przykładem mogą być mieszkania willowe we Wrocławiu Lokum Villa Nova, których cena niejednokrotnie przekracza możliwości nabywcze „przeciętnego Kowalskiego”. W związku z tym faktem wiele osób zastanawia się, czy nie lepiej dokonać zakupu tego typu mieszkania z rynku wtórnego, czyli mieszkania używanego.

Plusy i minusy zakupu mieszkania nowego

Największym plusem zakupu nowego mieszkania z ogródkiem jest sam fakt zakupu nowego mieszkania. Nikt przed nami w nim wcześniej nie mieszkał, w powietrzu unosi się zapach nowości. Ponadto mamy możliwość wykończenia tego mieszkania od A do Z tak, jak nam się to podoba. Oczywiście w przypadku zakupu mieszkania używanego też istnieje taka możliwość, jednak wymaga to dużo więcej zachodu, jak choćby zrywanie podłóg, tynków, czy zbijanie kafli, co zajmuje sporo czasu.

Ponadto aranżacja ogródka również może być wykonana od podstaw, a jej zmiana po poprzednich właścicielach wymaga w pierwszej kolejności pozbycia się wcześniej posadzonych roślin i krzewów, a następnie ponownego przygotowania gleby pod zasianie nowej roślinności.

Plusy i minusy mieszkań używanych

Sporą zaletą zakupu mieszkania używanego dla wielu osób będzie fakt, że jest ono praktycznie gotowe do zamieszkania. W związku z tym, jeżeli nie mamy potrzeby aranżowania wnętrza po swojemu, możemy wykorzystać to co jest. Co do wad, to tak naprawdę nigdy nie wiemy w jaki sposób mieszkanie było wykańczane i czy ostatecznie nie okaże się, że musimy i tak od nowa wszystko w nim zrobić.