Gotowanie

Niezbędnik na każde wyjątkowe przyjęcie

Czy jesteś fanem lub fanką fikuśnych drinków, które serwowane są przez wszystkie najlepsze bary oraz kluby? Już dzisiaj możesz spróbować skomponować swoją własną kartę koktajli w zaciszu domowym. To niezawodny sposób na przyciągnięcie uwagi gości, których zaprosisz do domu na przyjęcie. W tym artykule dowiesz się, co będzie ci potrzebne do wykonania autorskich drinków. To naprawdę niesamowicie proste!

Przepis na fantastyczne koktajle

Co będzie ci potrzebne? Podstawowym składnikiem koktajli jest oczywiście alkohol. To może być twój ulubiony rodzaj wina, whisky, likieru lub wódki. Być może już masz go u siebie w domu. Oczywiście możesz również spróbować przyrządzić drink bezalkoholowy, np. sławny virgin mojito.

Dlatego dobrze będzie, jeśli wyposażysz się również w odpowiednie dodatki – to mogą być różnorodne syropy owocowe, świeże owoce lub nawet niektóre warzywa, tonik lub inny gazowany napój. Pamiętaj również o przygotowaniu kostek lodu!

Chyba zgodzisz się, że najlepsze drinki to te dobrze schłodzone. Możesz kupić gotowy w sklepie Nettrading lub użyć specjalnych foremek, które napełnisz wodą i zamrozisz. Jeśli brakuje ci inspiracji, możesz poszukać w internecie wielu różnych, ciekawych przepisów na drinki. To z pewnością ułatwi sprawę.

Następnym krokiem będzie wyposażenie się w niezawodny shaker do drinków, do którego wlejesz swoje ulubione składniki i umieścisz dodatki. Bez niego wszystkie składniki nie będą odpowiednio zmieszane. Później należy już jedynie porządnie wstrząsnąć powstałą miksturą, przelej do wybranego kieliszka i gotowe! Koktajl lepszy niż barze i w zdecydowanie lepszej cenie.

Możesz dodać słomkę i sławną parasolkę dla estetycznego wyglądu. Jeśli więc chcesz poczuć się jak profesjonalny barman, zaopatrz się we wszystkie składniki, użyj porządnego shakera do drinków i zrób piorunujące wrażenie na swoich znajomych!