Zastawa stołowa

Talerze obiadowe: prosty dodatek o wielkim znaczeniu

Choć korzystamy z nich każdego dnia, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ich wygląd. O roli zastawy stołowej przypominamy sobie w chwili, gdy musimy zorganizować uroczysty obiad. W jakie zastawy warto się w porę wyposażyć?

Typowy zestaw obiadowy

Tradycyjny zestaw tworzą talerze obiadowe płytkie i głębokie, sprzedawane w wersjach dla 6 lub 12 osób. Zdarzają się też większe serwisy, tworzone z myślą o większych przyjęciach, które zdarza nam się organizować. Są to zazwyczaj zestawy eleganckich talerzy, wykonanych z fajansu lub porcelany, ozdobionych delikatnymi motywami kwiatowymi. Takie zestawy talerzy obiadowych mogą się doskonale sprawdzić podczas wyjątkowych okazji, zatem w zwykłe dni zazwyczaj korzystamy ze zwykłych, prostych talerzy. A gdyby i o nie zadbać i pięknie podanym obiadem cieszyć się każdego dnia?

Talerze obiadowe dla miłośników niebanalnych rozwiązań.

Elegancka zastawa stołowanie musi być nudna. Wybór talerzy obiadowych jest tak szeroki, iż każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Talerze okrągłe lub kwadratowe, wyróżniające się intensywnym kolorem lub geometrycznym wzorem – oto wybrane propozycje, na jakie można postawić. W sklepach znajdziemy zarówno klasyczne komplety talerzy, jak i te zestawy, które powstały z myślą o zwolennikach nowoczesnego stylu. Wybór jest ogromny, zatem do każdego domu znajdzie się coś ciekawego. A im wcześniej wybierzemy dla siebie piękne talerze, tym większą przyjemnością staną się zwykłe, codzienne posiłki z najbliższymi.