Przechowywanie

Uniwersalna szklana butelka na olej do każdej kuchni

Tłoczone oleje jak powszechnie wiadomo są jednymi z tych produktów, które trzeba odpowiednio przechowywać. Najgroźniejszym wrogiem olejów jadalnianych jest oczywiście promieniowanie słoneczne. Aby zabezpieczyć się przed tego typu zagrożeniem warto skorzystać z pomocy specjalnych butelek wykonanych z ciemnego szkła.

O czym należy pamiętać?

Szklana butelka na olej spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio szczelna. Większość renomowanych producentów oferuje nie tylko profesjonalne butelki na olej, ale również dedykowane zakrętki. W specjalistycznych butelkach bez problemu można przechowywać olej z pestek winogrona, olej lniany, olej rzepakowy i olej z pestek dyni. Wiele osób w butelkach przechowuje również oliwę z oliwek, która w polskiej kuchni cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając porządną butelkę na olej z Bokono.pl warto zwrócić uwagę na jej rozmiar i pojemność. Producenci oferują butelki na oliwę w kilku różnych pojemnościach i kształtach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Olej lniany jak powszechnie wiadomo wymaga dość szybkiego spożycia po otworzeniu, dlatego też warto jak najszybciej postawić na mniejsze butelki o pojemności około 250 ml. Mniejsza szklana butelka na olej może okazać się także ciekawym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby. W tym konkretnym przypadku warto postawić na dekoracyjne buteleczki, które doskonale prezentują się na regale kuchennym. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście klasyczne butelki na olej o pojemności 500 ml. Największe są butelki o pojemności 750 ml, które doskonale sprawdzą się nie tylko w domowej kuchni, ale również w profesjonalnych lokalach gastronomicznych. Wysokiej jakości butelkę na olej od renomowanego producenta można kupić już od 3 zł za sztukę.