Zastawa stołowa

Wszystko, co musisz wiedzieć o imbrykach do herbaty

Herbata to zaraz po wodzie najczęściej pitny napój na świecie. Zawdzięcza to swojej długiej historii i właściwościom, które pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. Wielu z nas zaczyna dzień właśnie od filiżanki swojej ulubionej herbaty. Z tego powodu warto wyposażyć się w specjalny imbryk ułatwiający jej przygotowanie.

Jaki imbryk do herbaty wybrać?

Imbryk do herbaty, potocznie nazywany też dzbankiem, jak dobrze wiadomo, używany jest do zaparzania herbaty. Jednak wbrew pozorom wybór właściwego imbryka nie jest na pierwszy rzut oka taki prosty. Przed zakupem powinieneś zapoznać się z podstawowymi kryteriami, jakimi należy się kierować. Przede wszystkim zwróć uwagę na takie aspekty, jak:

  • materiał wykonania,
  • pojemność czajnika,
  • termoizolacja,
  • regulacja temperatury,
  • cena,
  • wygląd.

Jaki materiał wykonania dzbanka na herbatę?

Na rynku istnieje wiele przeróżnych modeli imbryków do herbaty i czasami ciężko się połapać w tym, który najbardziej nadaje się do zaparzania herbaty. Przede wszystkim z reguły odradza się zakupu imbryków plastikowych, które nie są zbyt wytrzymałe. Co więcej, jeśli do takiego dzbanka wlewa się wrzątek, pod wpływem wysokiej temperatury późniejszy napar może mieć plastikowy aromat. A więc na jaki imbryk do parzenia herbaty postawić? Naczynia te powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na działania termiczne. Jednym z najpopularniejszych wyborów są dzbanki wykonane z grubego szkła, ceramiki bądź porcelany.

Podsumowując

Teraz już bez żadnych wątpliwości możesz wybrać się na zakupy. Dzięki temu artykułowi z pewnością podejmiesz świadomą decyzję i nie będziesz zawiedziony wybranym produktem. Pamiętaj również, że w sklepach dostępne są zestawy imbryka wraz z filiżanką, które też warto rozważyć.