Poradniki

Najważniejsze parametry dobrej patelni

Patelnia to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Pomimo jednak tak dużej popularności, mało kto wie, jak się ją powinno kupować. Na co warto zwracać uwagę? Jakie są ważne cechy użytkowe każdej patelni? Innymi słowy, jak wybierać patelnie, aby były możliwie jak najlepsze?

Jaki rozmiar?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania patelni jest określenie tego, jakiego ma ona być rozmiaru. Najpopularniejsze na rynku modele posiadają średnice w zakresie od 20 do 30 centymetrów. Jest to dość powszechnie stosowany standard, który pozwala na korzystanie z takiego modelu maksymalnie wygodnie i wszechstronnie. Rzecz jasna w razie potrzeby można kupić również o wiele większą patelnię, lecz w tym wypadku warto się poważnie zastanowić, czy na pewno wykorzysta się jej możliwości. Nie tylko taki model będzie o wiele droższy, lecz również zajmować będzie w szafce kuchennej o wiele więcej miejsca.

Ciężar patelni

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz patelnie w zależności od tego, jak są wykonane, mogą naprawdę wiele ważyć. Jest to cecha szczególnie warta uwagi, jeśli korzystać z danej patelni będzie kobieta, lub też osoba, która bardzo często gotuje. Warto więc wybierać w miarę możliwości modele nieco lżejsze. Liczyć się jednak trzeba z tym, że wraz ze spadkiem wagi najczęściej spada również jakość wykonania. A to może mieć przełożenie na trwałość danego egzemplarza.

Przeznaczenie patelni

Można co prawda znaleźć na rynku modele uniwersalne, które z powodzeniem mogą być używane zarówno do smażenia naleśników, jak i również do smażenia steków, lecz jeśli komuś zależy na możliwie jak najlepszych efektach, powinien kupować patelnie przeznaczone bardzo precyzyjne do konkretnych zastosowań jak te – https://ostry-sklep.pl/patelnie. Warto na to zwrócić uwagę, aby nie rozczarować się jakością przygotowywanych później potraw.

Podsumowanie

Kupowanie patelni, choć wydaje się bardzo proste, kryje jednak przed kupującym sporo tajemnic. Warto więc poznać te najważniejsze sprawy, aby w sklepie nie być zaskoczonym ogromną ilością możliwości wyboru.