zdrowa żywność

Komu polecany jest miód lawendowy?

Wśród najpopularniejszych miodów z całą pewnością można wymienić lipowy, spadziowy czy wielokwiatowy. Nie każdy słyszał natomiast o miodzie lawendowym, a szkoda. Charakteryzuje go bowiem wspaniały smak, jak również liczne prozdrowotne właściwości. Warto je poznać i włączyć ten wyjątkowy produkt do swojej diety. Jak się okazuje, ma naprawdę sporo zastosowań w kuchni.

Jak działa miód lawendowy?

miód lawendowy

Miód lawendowy z tego sklepu posiada niezwykle dobroczynny wpływ na stan zdrowia i samopoczucia człowieka. Znajdują się w nim bowiem:

  • olejki eteryczne
  • witaminy z grupy B
  • flawonoidy
  • składniki mineralne

Miód z kwiatów lawendy naprawdę świetnie wpływa na stan dróg oddechowych. Polecany jest przede wszystkim do walki z przeziębieniami czy zapaleniami gardła. Warto wykorzystać go także w okresie osłabienia organizmu. Miód lawendowy dodaje bowiem energii i wzmacnia ogólną odporność ludzkiego organizmu. Dzięki temu, osoby zażywające tego specyfiku, rzadziej zapadają na sezonowe infekcje. Warto wspomnieć także o korzystnym wpływie miodu na stan układu krążeniowo-naczyniowego.

Zdrowy dodatek do napojów i dań

Z miodu lawendowego można korzystać na naprawdę wiele różnego rodzaju sposobów. Przede wszystkim, będzie on stanowił wspaniały dodatek do napojów. Można przygotować herbatę z jego dodatkiem, jak również przepyszną lemoniadę, idealną na letnie miesiące. Miód lawendowy może również stanowić dodatek do koktajli czy zdrowych lodów. Nada się również do porannej porcji owsianki czy do kaszy jaglanej serwowanej z sezonowymi owocami. Trzeba jednak uważać, aby miodu nie dodawać do gorących dań i napojów, bo straci swoje cenne właściwości.