Poradniki

Silikonowy zaparzacz do herbaty – jaki kształt wybrać?

Silikonowe zaparzacze do herbaty są niekwestionowanym hitem ostatnich lat. Dzieje się tak, ponieważ są niewielkie, praktyczne i tworzone w oparciu o najnowsze trendy. Taki zaparzacz nie tylko świetnie spełnia swoją funkcję, ale i jest fantastycznym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz. Zatem, jak wybrać zaparzacz do herbaty, żeby zachwycić nim wszystkich domowników?

Silikonowy zaparzacz do herbaty – zwierzątka

Silikonowy zaparzacz do herbaty w kształcie uroczego kotka, pieska, czy nawet leniwca to idealny wybór, gdy mamy w domu dzieci. Najmłodsi zdecydowanie chętniej wypiją zieloną lub nawet ziołową herbatę, jeśli ich kubek będzie zdobił mały kolorowy przyjaciel. 

Zaparzacze w kształcie zwierząt mogą być większe i mniejsze w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Ponadto niektóre modele można w całość zamoczyć w wodzie, podczas gdy inne mają specjalnie zagięte łapki lub ogonki, które stanowią jednocześnie uchwyt do zawieszenia zaparzacza na krawędzi kubka. Wśród ciekawych kształtów silikonowych zaparzaczy do herbaty można wyróżnić również wiewiórki, wielbłądy, słonie i dinozaury.

Silikonowy zaparzacz do herbaty w kształcie jedzenia

Zastanawiając się nad wyborem oryginalnego zaparzacza do herbaty, warto rozważyć modele przypominające swoim kształtem jedzenie. Ponieważ taki zaparzacz dobrze się prezentuje w każdej kuchni, a także będzie wdzięczną ozdobą wielu spotkań towarzyskich. Zatem wśród silikonowych zaparzaczy do herbaty w kształcie jedzenia warto wyróżnić wisienki, truskawki, cytryny, ananasy, lizaki i herbatniki.

Niektóre z nich posiadają także praktyczne podstawki, na które odkłada się zaparzacz, żeby ostygł i nie pobrudził blatu. Zestaw zaparzacz plus podstawka może być także dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Podsumowując, zaparzacze do herbaty mogą przybierać różne kształty, które skutecznie ożywią każdą kuchnię i sprawią, że parzenie herbaty będzie jeszcze przyjemniejsze. Co więcej, silikonowe zaparzacze będą także świetną alternatywą dla tradycyjnych zaparzaczy, tym bardziej że można je szybko wyczyścić i są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu.